Sprawdzone środki na mase mięśniową

Wybrać najlepsza odzywka na mase wcale nie jest tak łatwo. W ciągu wielu lat swojego trenowania na siłowni zdążyłem wypróbować wiele preparatów białkowych i gainerów, z różnym skutkiem. Dzięki temu teraz już wiem, które preparaty działają w jaki sposób na mój organizm ponieważ półprawdą jest stwierdzenie, że dieta białkowa powoduje wzrost masy mięśniowej. Wprost przeciwnie. Ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów powoduje ubytki energetyczne i spalanie masy. Jednak jeżeli nasza dieta składa się ze sporej ilości węglowodanów z dodatkiem białka (ok 1.5g na każdy kilogram masy ciała) to możemy być pewni sukcesów.

Najlepsza odzywka na mase

Jednak nie zawsze i nie wszędzie możemy zjeść kurczaka czy inne źródło białka. Obecnie, w naszym społeczeństwie nadal istnieje bariera konsumpcji pokarmów w trakcie wykonywania jakiejś czynności. Inaczej jest jednak z płynami i w tym miejscu warto zwrócić uwagę, że najlepsza odzywka na mase powinna charakteryzować się wysoką rozpuszczalnością w wodzie czy też mleku (zależnie jak kto lubi i czy toleruje laktozę). Taką odżywkę możemy swobodnie wypić podczas zajęć na uczelni czy w trakcie pracy, ponieważ większość osób potraktuje taką odżywkę jak napój. Nieliczni, którzy spostrzegą w nim preparat na masę z pewnością zrozumieją motywy, które kierują takim zachowaniem.

najlepsza odzywka na maseNa rynku mamy dostępne wiele preparatów na masę, jak już wspomniałem, dwa najpopularniejsze rodzaje to białko w proszku i tzw. gainer czyli mieszanka białkowo-węglowodanowa. Zasadniczo nie chcę Wam polecać czy zniechęcać do wyboru jakiejś konkretnej firmy, jedynie pragnę zwrócić uwagę, że warto kierować się przede wszystkim składem. Ja osobiście jestem zdania, że najlepiej aby białko było pochodzenia zwierzęcego, po moich pomiarach skromnie stwierdzam, że działa na mnie lepiej aniżeli białko pochodzenia roślinnego.

Będąc przy temacie odżywek warto wspomnieć, że niezwykle istotnym dla przyrostu masy mięśniowej jest odpowiedni poziom testosteronu jak i czas na regenerację czyli mówiąc kolokwialnie odpowiednia ilość snu. Poziom testosteronu zawsze warto zbadać, ponieważ może być on przyczyną znacznie poważniejszych zaburzeń aniżeli tylko brak przyrostu masy mięśniowej. Poziom testosteronu można regulować hormonalnie lub też tzw. boosterami jak GH Booster czy innymi „afrodyzjakami”. Temat rzeka.

Jeżeli chodzi o ilość snu to standardowo dla osób niećwiczących zaleca się aby było to 6 godzin snu. Ze względu jednak na wzmożony wysiłek fizyczny, dla osób ćwiczących odpowiednie byłoby 7-8 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinniśmy przekraczać 8 godzin snu, ponieważ wpłynie to nie tylko niekorzystnie na nasze samopoczucie ale także wzmaga choroby wieńcowe i choroby układu kręgowego, tak więc: Sen to zdrowie ale w odpowiedniej ilości.

Reasumując wybierając najlepsza odzywke na mase sugeruję kierować się składem i opiniami w Internecie, oczywiście tymi rzetelnymi. Można także wypróbować produkt, który podlinkowałem w artykule, ponieważ to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy preparat na masę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *