5 sprawdzonych sposobów: Jak szybciej przybrać na masie mięśniowej?

Wszyscy wiemy, że podstawą szybkiego przyrostu masy mięśniowej jest odpowiednio dobrana pod nasze potrzeby dieta, a także ciężki i wymagający trening, który oczywiście jednak nie może być przesadzony. Niezwykle istotny w tej kwestii jest dobór odpowiednich ćwiczeń, dzięki którym nasze partie ciała będą się rozwijały ale i nie będą miały przestojów. Pamiętajcie także, że co jakiś czas ćwiczenia muszą być rotowane aby nie wprowadzić naszego organizmu w rutynę ćwiczeniową.

Temat diety jest natomiast tak skomplikowany, że zasługuje na osobny artykuł, podczas gdy tematem tego artykułu jest zdecydowanie co innego. Chciałbym się skupić na detalach, które jednak mogą zdecydować, że imponujące mięśnie pojawią się znacznie szybciej.

  1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu podczas dnia: Badania dowodzą, że nawodnienie organizmu rzedy 2l dziennie jest wysoce wydajne, dzięki czemu nasze mięśnie mają odpowiednie nie tylko nawodnienie ale trzeba pamiętać o tym, że woda pomaga transportowac aminokwasy do naszych mięśni. Oczywiście nie masz pić 2 litrów wody dziennie, litr wody zazwyczaj spożywamy w posiłkach, podczas gdy kolejny litr możemy wypić podczas treningu czy zwyczajnie do jedzenia/w trakcie dnia. Przy intensywnym treningu wymagana jest większa ilośc wody.
  2. Odpowiednio się wysypiaj: Często osoby, które trenują na siłowni, także pracują i uczą się, a w skutek tego obrywa ich sen. WIem, że brzmi to jak banał ale śpij 8 godzin dziennie jeżeli ćwiczysz, dzięki temu mięśnie się zregenerują. Spanie powyżej 8 godzin nie jest zalecane, spanie poniżej 6 także.
  3. Od czasu do czasu zdecyduj się na Cheat Meal: Setki osób mówią, że to prawda. Od czasu do czasu organizm potrzebuje bodźca do zmiany metabolizmu, a Cheat Meal to świetny sposób na taki bodziec.
  4. Jedz więcej owoców: Wiele z owoców pozytywnie wpływa na nasz metabolizm, przyspiesza spalanie tłuszczów i wzmaga regeneracje mięśni. Pamiętaj jednak, że owoce zawierają cukry i nie możesz z nimi przesadzić.
  5. Bądź aktywny: Często uważa się, że aeroby są niezalecane przy treningu i diecie na wzrost masy mięśniowej, podczas gdy jeden aerob w tygodniu np. bieganie czy pływanie ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz metabolizm i wzrost mięśni. Reasumując. Spalisz nieco tłuszczu, wzmocnisz kondycję, a także pozwolisz mięśniom na czynny odpoczynek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *